מגורים –הדומה והשונה.


מדורגים

מקוטג' לת.מ.א 38

שני קוטג'ים מדורגים ברמת דניה י-ם

תכנון מגורים דורש הרבה תשומת לב לנראות והשתלבות הבית בסביבה, אם זאת חשוב לזכור שגם "אני" נוף. בכל פרויקט שבא אליי אני נתקל בדרישות הלקוח על איך הוא רוצה שהבית יראה ומה הפונקציונליות המתבקשת ממני כאדריכל לתכנן לו את הבית.

בבלוג השבוע  אני שם דגש על הצד שלי בפרויקט ועל הרצון שלי להטמיע את המבנים בסביבה, מפני שהבית עצמו הוא הנוף החשוב בעיניי.

במשך שנותי כאדריכל יצא לי להתעסק עם קשת רחבה של סגנונות בניה שונים,

תיכננתי ובניתי עשרות יחידות דיור, ברובן מדורגות, הטופוגרפיה המקומית מחייבת את זה.

קחו לדוגמא את הפרויקטים בארנונה בתלפיות ברמת דניה ובהולילנד בירושלים,  וכן ברצליה פיתוח.

חלקם דומים וחלקם שונים בתכלית. המשותף לכולם הוא היכולת לקבל מבטים לנוף על אף חיבורם הפיזי. כך תוכננו ונבנו מקבצי  קוטג'ים על אף מגבלות טופוגרפיות קשות וקווי בניין קשוחים. בכל יחידת דיור ההקפדה היא ליצור מבטים לנוף בשתי הקומות, גם כשהמקבץ הוא אפילו בן 5 יחידות דיור ומעלה.

מדורגים בתלפיות י-ם

 

במקומות בהם לא היה נוף דרמטי למדבר יהודה היה מדרון שיצר נוף אחר לכוון איצטדיון טדי למשל.הולילנד זה לא רק המפגע בראש הגבעה אלה גם שכונה שמכבדת את הטופוגרפיה.בהולילנד הקפידה מחלקת הרישוי לבל אחרוג מחפיפה של 2 קומות האחת מעל לשניה , ולא חלילה 3 .באותו הזמן היא אישרה בניה של מגדלים  בני 32 קומות…..

קוטג'ים מדורגים בהולילנד י-ם

וילות

וילה בהרצליה פיתוח .קוטן המגרש אילץ תכנון וילה דו קומתית עם עורף לרחוב ופנים לגינונת.

וילה בהרצליה פיתוח הדגש הוא הטמעות באיזור


וילות זהות לשני אחים המביטות לחלל משותף.הם ביקשו להביא ירושלמיות עלידי חיפוי האבן.אני הצעתי כבוד לשפלה על ידי הקרניז הלבן המחבר את שתי הוילות .

וילה ירושלמית בהרצליה

שכונות מגורים                                                       

בשנת 1998 קיבלתי פניה ממשרד השיכון לתכנן 77 יחידות דיור עבורם בבית שמש. התב"ע המקורית אפשרה 66 יח"ד בלבד. הדרישה הראשונית של המשרד היתה להגדיל את נפח השכונה מ-66 יח"ד ל-77.

תכנון שכונה בבית שמש
הגשה למשרד השיכון פרויקט בבית שמש

לפני מספר חודשים עברתי ליד השכונה הזאת בבית שמש, חשבתי שאולי אוכל לצלם לעצמי את השכונה ממרחק של 15 שנה אחרי שהפריוקט הסתיים, לצערי בקושי הצלחתי לזהות את הפרויקט שלי שהושחת ואיבד כל צורה.

בשנת 2003 פנה אליי יזם פרטי לצורך תכנון לביצוע שכונה ביבניאל של קוטג'ים דו קומתיים.תוכננו וניבנו מס יחידות בסיסיות כשכל אחת יכולה להגדיל את שטחה עלידי תיכנון מפורט שקיים.

שכונת וילות ביבניאל מתוך תיק ההגשה של הפרוייקט

 

ת.מ.א  38 .התחדשות עירונית.. 4

מצוקת מגרשים והצע הדיור הולידה את "ההתחדשות העירונית.".

מתן אפשרויות בניה על הגגות או לחלופין "פינוי בינוי" בניה חדשה שכפופה להוראות התכנית המתאר הארצית הת.מ.א.כשכל בניה שהיא תתן פתרונות מיגון וחיזוק חדשים.

.

פרויקט תמ"א 38 בבן יהודה ת"א (הדמיה)

 

פרוייקט התחדשות עירונית ברחוב עלומים ר"ג.

פרוייקט עלומים

2 תגובות
 1. גבי שפלר הגב

  יישר כוח .\
  שפלר בע"מ

 2. אירית הגב

  דני שלום,
  נהנתי לשוטט באתרך,
  לראות את הגיוון ולקרוא את ההסברים הנלווים.
  בהצלחה
  אירית

השארת תגובה